Fotografia dla początkujących

Niewiele osób niezajmujących się na co dzień fotografią potrafi dostrzec subtelne różnice w zdjęciach, które jednak sprawiają, że jednego fotografa możemy nazwać mistrzem, drugiego zaś jedynie amatorem. Jak świadczyć usługi fotograficzne (choćby nawet tylko w gronie rodzinnym) tak, aby odbiorcy byli zadowoleni?
Oto krótki poradnik fotograficzny.
Pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać, to to, że owszem, jakość sprzętu jest ważna, ale to nie tylko ona świadczy o jakości zdjęcia. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z fotografią, nie warto inwestować wielkich sum w najlepszy sprzęt fotograficzny, bo jeszcze sami nie wiemy, czy nie okaże się, że za kilka miesięcy porzucimy fotografię na zawsze.
Po drugie, ważny jest dobry pomysł. Liczy się kreatywność! Warto inspirować się ciekawymi zdjęciami, ale powielanie po raz kolejny tego samego schematu staje się po prostu nudne. Dla większości ludzi dobry pomysł, ciekawy kadr i wyjątkowy plener jest o wiele ważniejszy niż najlepsza choćby jakość!
W końcu musimy też pamiętać, że prostota jest najpiękniejsza. Warto korzystać z takich programów, jak Photoshop, ale powinien służyć on nam tylko do udoskonalenia zdjęcia, a nie stworzenia go na nowo.
I ostatnie – ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie. Im więcej zdjęć zrobisz, tym będziesz miał większe doświadczenie.
Powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*